grudnia 06, 2022

Kasze i kaszki w diecie dziecka

Gdy zaczęłam rozszerzać dietę pierwszej córce dawałam jej m.in. takie zwykłe kasze. Moje obie córki nigdy nie jadły kaszek błyskawicznych typu instant dla niemowląt (np. Bobovita itp.). 
Takie kaszki to produkty wysoko przetworzone. Niektóre z nich mają w składzie cukier, maltodekstynę, aromaty. 

Jeśli jednak z pewnych względów wolisz kaszkę błyskawiczną od zwykłej, to czytaj koniecznie skład! Lub wybierz taką kaszkę specjalnie przygotowaną, którą szybko się przyrządza, byle nie była to kasza instant, tylko 100% kaszy. Na rynku jest kilku producentów, którzy właśnie takie kaszki produkują.

Szukając kaszek nie kupuj takich z cukrem, maltodekstyną i innymi zbędnymi składnikami. Niemowlęta nie potrzebują w swojej diecie cukru, ani innych substancji. Ich dieta ma być dobrze zbilansowana. Dzieci powinny jeść żywość bogatą odżywczo. Takie właśnie są zwykle kasze. Pełne ziarna mają w sobie więcej witamin i mikroelementów. 
Ja osobiście kupuję kasze ekologiczne pakowane np. po 3 kg (wystarczą na dłużej i wychodzą taniej).

Szczególnie polecam amarantusa, gdyż jest cennym źródłem fosforu, potasu i magnezu, a spożycie 100 gram nasion jest w stanie zapewnić pokrycie 1/3 dziennego zapotrzebowania na wapń. Amarantus polecany jest osobom zmagającym się z anemią, gdyż zawiera mnóstwo żelaza. 

#kasza #rozszerzaniediety #rozszerzaniedietyniemowlaka #zdroweodżywianie #zdrowadieta #dietadziecka #dietaniemowlaka #dobrazmiana #nowenawyki #wiemcojem #jemytosamo #mamagotuje #zdrowejedzenie #zdrowie #zdrowojem #dbamozdrowie #blw #blwpolska #rodzinneblw #przepisyblw #rodzęw2023

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © U Klary na talerzu , Blogger